fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Какво време се очекува во наредните денови?

Објавено

на

Во наредниве денови ќе владее променливо време. Денес е понеделник, 265 ден од годинава. Сонцето изгреа во 6 часот и 23 минути, а денот ќе трае 12 часа и 11 минути. Времето во текот на денов ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Температурата ќе достигне до 28 степени.

Утре (вторник) времето ќе биде сончево со умерена облачност. Во попладневните часови ќе има услови за дожд и ретки грмежи. Во среда очекувајте променливо облачно време со сончеви периоди, исто така со услови за дожд и ретки грмежи во попладневните часови. Температурата, како и во вторник, ќе се движи помеѓу 15 и 28 степени.

Во четврток и петок нѐ очекува сончево време со умерена облачност. Температурите ќе се движат од 13 до 28 степени во четврток, односно од 17 до 30 степени во петок.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Гостиварпред 4 недели

Од полноќ нови цени на горивата

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!