Поврзи се со нас

Гостивар

Канцеларијата за печалбари во Гостивар ќе работи од 8 до 18 часот

Објавено

на

Општина Гостивар информираше дека канцеларијата за иселеници која се наоѓа во општинската зграда од утре ќе почне да работи со продолжено работно време.

„Нашите иселеници почнаа да доаѓаат во родниот крај за да ги поминуваат годишните одмори и нивното доаѓање континуирано ќе се зголемува во следните три недели. Поради тоа, од понеделник (05.07.2021) канцеларијата сместена во просториите на Центарот за општински услуги на приземјето на општинската зград, ќе работи од 08:00 до 18:00 часот, секој работен ден. Очекуваме оваа година бројот на иселеници кои ќе дојдат во родниот крај да биде значително поголем, затоа им посакуваме пријатен престој, повикувајќи ги сите граѓани да ги почитуваат препораките за заштита од КОВИД-19!“, стои во соопштението.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Вестипред 35 минути

Захарова: Русија ќе нападне британски цели доколку британското оружје го употреби Украина за удар на руска територија

Македонијапред 1 час

Повеќе можни кандидати за претседател на СДСМ по оставката на Ковачевски

Гостиварпред 2 часа

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 4 часа

Конференција во Гостивар: Треба да се направи се‘ за младите да останат тука

Гостиварпред 5 часа

Болница Гостивар-Пуштено во употреба обновеното невропсихијатриско одделение

Гостиварпред 6 часа

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Спортпред 8 часа

Аталанта го совлада Баер Леверкузен и ја освои Лигата на Европа

Здравје и убавинапред 9 часа

Висок крвен притисок – Тивок, а опасен непријател на здравјето

Парламентарни избори 2024пред 20 часа

„Влен“ објави дека со гласањето во Ларце доби плус еден пратеник

Гостиварпред 4 недели

Физички напади и групна тепачка вчера во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поради дефекти прекин во водоснабдувањето во дел од Гостивар и Бањица

Гостиварпред 2 недели

Вечен помен и слава! Девет години од смртта на хероите Горан и Ненад

Гостиварпред 3 недели

Напад на малолетник во угостителски објект во Гостивар

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Резултати за Врапчиште со обработени 92% од избирачките места

Македонијапред 2 недели

9 мај – Ден на победата над фашизмот

Гостиварпред 4 недели

Фолклорот и традицијата во Гостивар како предвесници на празничната велигденска атмосфера

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Резултати од ДИК за гласањето во Гостивар со обработени 69% од избирачките места

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Првични резултати на ДИК: Гордана Силјановска Давкова 362.682 (40,08%), Стево Пендаровски 180.306 (19,93%)

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Zyra për mërgimtarët në Gostivar do të punojë prej orës 8 deri në ora 18

Објавено

на

Komuna e Gostivarit informoi se zyra për mërgimtarët që ndodhet në ndërtesën e komunës nga sot do të fillojë të punojë me orar të zgjatur të punës.

“Mërgimtarët tanë filluan të vijnë në atdhe që t’i kalojnë pushimet vjetore dhe ardhja e tyre në mënyrë të vazhdueshme do të rritet në tre javët e ardhshme. Për shkak të kësaj, nga e hëna (05.07.2021) zyra e vendosur në hapësirat e Qendrës për shërbime komunale në përdhesën e ndërtesës komunale, do të punojë prej orës 08:00 deri në ora 18:00, çdo ditë pune. Presim këtë vitë numri i mërgimtarëve që do të vijnë në atdhe të jetë dukshëm i rritur, për atë ju dëshirojmë qëndrim të këndshëm, duke ju bërë thirrje gjithë qytetarëve ti respektojnë këshillat për mbrojtje nga KOVID-19!”, qëndron në njoftimin.

 

Популарно изминативе 100 дена