Поврзи се со нас

Гостивар

Канцеларијата за печалбарите во Гостивар од утре ќе работи по цел ден

Објавено

на

Во пресрет на доаѓањето на печалбарите во родниот крај, Општина Гостивар соопшти дека Канцеларијата за иселеници ќе работи со продолжено работно време.
„Сега кога нашите иселеници почнаа да доаѓаат во родниот крај за да ги поминат годишните одмори и кога нивниот прилив континуирано ќе се зголемува во следните две недели, Канцеларијата за иселеници при општина Гостивар ќе почне да работи со продолжено работно време. Од среда (21.12.2022 година) оваа Канцеларија ќе работи од 08:00 до 18:00 часот, секој работен ден“, информира локалната самоуправа.
Канцеларијата се наоѓа во просториите на Центарот за општински услуги на приземјето на зградата на општина Гостивар,
Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена