Поврзи се со нас

Локални избори 2017

Кандидатот за градоначалник од ДУИ, Невзат Бејта меѓу жителите на Питарница и Железничка

 

Предизборната кампања кандидатот за градоначалник на Гостивар, Невзат Бејта ја продолжи со посета на делови од градот и средби со жителите во населбата Питарница и Железничка.

„Поразговарав со жителите околу плановите за Утрешен Гостивар. Внимателно ги слушнав нивните укажувања и идеи кои ги запишуваме, ги земаме предвид и даваме ветување дека во наредниот мандат ќе ги реализираме како проекти. Во нашата план-програма оставивме бел лист, токму за тоа, да ги запишеме сугестиите на граѓаните  и да ставиме наш потпис дека по формализирањето на раководната функција, ќе почнеме со нивно спроведување“, изјави Бејта.

На средбите со граѓаните тој нагласи дека приоритет на „Утрешен Гостивар“ ќе биде економскиот равој и отворањето работни места.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 10 минути

Нови две жртви на Ковид 19 во Македонија, починаа пациенти од Куманово и Дебар

Гостиварпред 60 минути

Сет антикризни мерки: Сите функционери ќе земаат минималец за април и мај, за работниците во приватен сектор минимална плата ќе исплати Владата

Гостиварпред 1 час

Хуманитарните пакети во Гостивар, Врапчиште и М.Ростуше ќе ги делат само обучени лица

Гостиварпред 2 часа

Во Гостивар вкупно се направени 40 тестови за корона, нови позитивни случаи нема

Вестипред 5 часа

Околу 1.200 матични лекари вклучени во откривање и следење на пациенти со корона

Македонијапред 6 часа

Дозволено половина час шетање на кучињата за викенд полицискиот час

Здравје и убавинапред 19 часа

Зошто е добро да правите склекови

Гостиварпред 21 час

Гостиварските угостители бараат државна помош во спротивно ќе мора да отпуштаат вработени

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!