Поврзи се со нас

Македонија

Кастриот Реџепи денеска своеволно дошол во полициска станица и дал изјава дека никогаш не бил исчезнат

Објавено

на

Пратеникот од БЕСА Кастриот Реџепи денеска своеволно допшол во полициска станица, каде дал изјава дека никогаш не бил исчезнат, туку самоволно, без никаков притисок, со своето семејство заминал кај пријател за да се заштити од публицитет поврзано со собраниската седница, информираат денеска од Министерството за внатрешни работи.

– Во врска со вчера добиената пријава во ПС Бит Пазар за К. Р. , МВР ве известува дека пред малку К.Р. своеволно дојде во полициска станица и даде изјава дека пријавата е невистинита односно  никогаш не бил исчезнат туку самоволно, без никаков притисок,  со своето семејство заминал кај пријател за да се заштити од публицитет поврзано со собраниската седница, се вели во соопштението од МВР.

Лидерот на БЕСА Биљал Касами, вчера информираше дека пријавил во полиција оти „пратеник на движењето БЕСА е исчезнат“ и ги повика властите да го најдат каде е и да објаснат зошто 24 часа не е достапен.

Кастриот Реџепи вчера не присуствуваше на собраниската седница за гласање доверба на Владата. Пo шпекулациите за негово наводно исчезнување и киднапирање, Реџепи се огласи до јавноста преку својот Фејсбук профил и најави дека во понеделник ќе се појави пред новинарите за да разјасни што се случило со неговото вчерашно непојавување во Собранието каде требаше да се гласа за доверба на Владата.

Тој ја повика неговата партија, Движењето БЕСА, да не презема избрзани чекори кои ќе им нанесат штета на партиските структури и активисти

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Занимливостипред 13 часа

Најскапата пица во светот чини над 10.000 евра

Гостиварпред 15 часа

Жител на Топлица пријавил напад од соселанец

Македонијапред 16 часа

Нова цена на бензините од полноќ, дизелот без промена

Гостиварпред 16 часа

Тридневни податоци: Во земјава 889 нови позитивни на корона, во Гостивар 29

Гостиварпред 17 часа

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Македонијапред 19 часа

Македонско-бугарската комисија усвои препораки за заедничко чествување на личности од средниот век

Гостиварпред 22 часа

ОВР Гостивар приведе 44 годишник поради напад врз жена

Гостиварпред 23 часа

Околу 150 казни за брзо возење во Тетово и Гостивар

Македонијапред 24 часа

Какво време носи новата работна недела?

Гостиварпред 1 ден

На патот Кичево-Гостивар пронајдено ќесе со кокаин кај 36 годишник

Гостиварпред 2 дена

Физички напади во Гостивар – еден пред казино, друг во локал

Македонијапред 2 дена

Армијата одбележува 30 годишен јубилеј

Македонијапред 2 дена

Мицкоски: Ќе ја напуштам политиката ако некој од партијата гласа за промена на Уставот

Што, како, каде?!пред 4 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Што, како, каде?!пред 2 недели

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Гостиварпред 2 недели

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Гостиварпред 2 недели

Нападната девојка во салон за убавина во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Трагедија на патот Маврови Анови – Дебар, животот го загубија три лица

Македонијапред 1 недела

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 2 недели

Жртвите во страотната несреќа на патот Маврово-Дебар на возраст од 35, 42 и 52 години

Гостиварпред 2 недели

Чествување на Илинден во Гостивар во духот на традицијата со народни песни и ора

Локални избори 2022пред 2 недели

Мицкоски во Требиште и Жировница: Да изградиме општина која обезбедува иднина, д-р Мевмет тоа го може

Гостиварпред 7 дена

Гостивар: Лажно се претставувале како службени лица, со намера да и наштетат на верската заедница

Локални избори 2022пред 2 недели

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ со порака до жителите на Маврово и Ростуше: На нашата општина му треба будење и домаќинско работење

Вестипред 2 недели

Путин: Европа треба да и се заблагодари на Турција

Гостиварпред 2 недели

Седум повредени лица во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 17 часа

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 недели

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 1 месец

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 3 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 3 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Maqedoni

Kastriot Rexhepi sot me vullnet të lirë ka ardhur në stacionin policor dhe ka dhënë deklaratë se asnjëherë nuk ka qenë i zhdukur

Објавено

на

Deputeti i BESËS Kastriot Rexhepi sot me vullnet të lirë ka ardhur në stacionin policor, ku ka dhënë deklaratë se asnjëherë nuk ka qenë i zhdukur, por me vullnet të lirë, p asnjë presion, me familjen e tij është larguar tek një mik që të mbrohet nga publiciteti i lidhur me seancën e kuvendit, informojnë sot nga Ministria e punëve të brendshme.

– Në lidhje me paraqitjen e marrë dje në SP Bit Pazar për K.R., MPB ju informon se para pak K.R. me vullnet të lirë erdhi në stacionin policor dhe dha deklaratë se paraqitja është e pavërtetë gjegjësisht asnjëherë nuk ka qenë i zhdukur po me vullnet të lirë, pa asnjë presion, me familjen e tij është larguar tek një mik që të mbrohet nga publiciteti lidhur me seancën e kuvendit, thuhet në njoftimin nga MPB.

Lideri i BESËS Bilall Kasami, dje informoi se ka paraqitur në polici se “deputet i Lëvizjes BESA është i zhdukur” dhe ju bëri thirrje autoriteteve t’a gjejnë ku ndodhet dhe të sqarojnë përse është i paarritshëm për 24 orë.

Kastriot Rexhepi dhe nuk ishte i pranishëm në seancën e kuvendit për votim të besimit të Qeverisë. Pas shpekulimeve për zhdukjen dhe rrëmbimin e tij të supozuar, Rexhepi u prononcua deri tek publiku nëpërmjet Fejsbuk profilit të tij dhe njoftoi se të hënën do të paraqitet para gazetarëve që të sqarohet çka ka ndodhur me mosparaqitjen e tij të djeshme në Kuvendin ku duhej të votohet për besim të Qeverisë.

Ai i bëri thirrje partisë së tij, Lëvizjes BESA, të mos ndërmarrë hapa të shpenzuara të cilat do t’i bëjnë dëm strukturave dhe aktivistëve partiak.

Популарно изминативе 100 дена