Поврзи се со нас

Македонија

Кастриот Реџепи денеска своеволно дошол во полициска станица и дал изјава дека никогаш не бил исчезнат

Објавено

на

Пратеникот од БЕСА Кастриот Реџепи денеска своеволно допшол во полициска станица, каде дал изјава дека никогаш не бил исчезнат, туку самоволно, без никаков притисок, со своето семејство заминал кај пријател за да се заштити од публицитет поврзано со собраниската седница, информираат денеска од Министерството за внатрешни работи.

– Во врска со вчера добиената пријава во ПС Бит Пазар за К. Р. , МВР ве известува дека пред малку К.Р. своеволно дојде во полициска станица и даде изјава дека пријавата е невистинита односно  никогаш не бил исчезнат туку самоволно, без никаков притисок,  со своето семејство заминал кај пријател за да се заштити од публицитет поврзано со собраниската седница, се вели во соопштението од МВР.

Лидерот на БЕСА Биљал Касами, вчера информираше дека пријавил во полиција оти „пратеник на движењето БЕСА е исчезнат“ и ги повика властите да го најдат каде е и да објаснат зошто 24 часа не е достапен.

Кастриот Реџепи вчера не присуствуваше на собраниската седница за гласање доверба на Владата. Пo шпекулациите за негово наводно исчезнување и киднапирање, Реџепи се огласи до јавноста преку својот Фејсбук профил и најави дека во понеделник ќе се појави пред новинарите за да разјасни што се случило со неговото вчерашно непојавување во Собранието каде требаше да се гласа за доверба на Владата.

Тој ја повика неговата партија, Движењето БЕСА, да не презема избрзани чекори кои ќе им нанесат штета на партиските структури и активисти

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 23 минути

Приведени две жени во Гостивар, поради сомнение за повеќе сторени измами

Вестипред 27 минути

Економските односи главна тема на разговорите меѓу Путин и Си, се очекува потпишување два големи договора

Македонијапред 33 минути

Со одлука на НП „Шар Планина“ се забранува користењето ратраци за скијачки тури

Вестипред 2 часа

Прележаните од ковид со зголемен ризик од болести на желудникот и цревата

Занимливостипред 15 часа

(ВИДЕО) Дали сте слушнале за „прстот на судбината“? Природен феномен кој сè што ќе допре го претвора во мраз – и го убива!

Вестипред 17 часа

Апарати во домот кои трошат најмногу струја кога се вклучени, а не ги користите

Вестипред 19 часа

Цените на гасот во Европа на најниско ниво во последните 18 месеци

Гостиварпред 20 часа

Над 60 казнети за брзо возење во Гостивар при вчерашната акција

Македонијапред 22 часа

Се намалува цената на горивата од полноќ

Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Kastriot Rexhepi sot me vullnet të lirë ka ardhur në stacionin policor dhe ka dhënë deklaratë se asnjëherë nuk ka qenë i zhdukur

Објавено

на

Deputeti i BESËS Kastriot Rexhepi sot me vullnet të lirë ka ardhur në stacionin policor, ku ka dhënë deklaratë se asnjëherë nuk ka qenë i zhdukur, por me vullnet të lirë, p asnjë presion, me familjen e tij është larguar tek një mik që të mbrohet nga publiciteti i lidhur me seancën e kuvendit, informojnë sot nga Ministria e punëve të brendshme.

– Në lidhje me paraqitjen e marrë dje në SP Bit Pazar për K.R., MPB ju informon se para pak K.R. me vullnet të lirë erdhi në stacionin policor dhe dha deklaratë se paraqitja është e pavërtetë gjegjësisht asnjëherë nuk ka qenë i zhdukur po me vullnet të lirë, pa asnjë presion, me familjen e tij është larguar tek një mik që të mbrohet nga publiciteti lidhur me seancën e kuvendit, thuhet në njoftimin nga MPB.

Lideri i BESËS Bilall Kasami, dje informoi se ka paraqitur në polici se “deputet i Lëvizjes BESA është i zhdukur” dhe ju bëri thirrje autoriteteve t’a gjejnë ku ndodhet dhe të sqarojnë përse është i paarritshëm për 24 orë.

Kastriot Rexhepi dhe nuk ishte i pranishëm në seancën e kuvendit për votim të besimit të Qeverisë. Pas shpekulimeve për zhdukjen dhe rrëmbimin e tij të supozuar, Rexhepi u prononcua deri tek publiku nëpërmjet Fejsbuk profilit të tij dhe njoftoi se të hënën do të paraqitet para gazetarëve që të sqarohet çka ka ndodhur me mosparaqitjen e tij të djeshme në Kuvendin ku duhej të votohet për besim të Qeverisë.

Ai i bëri thirrje partisë së tij, Lëvizjes BESA, të mos ndërmarrë hapa të shpenzuara të cilat do t’i bëjnë dëm strukturave dhe aktivistëve partiak.

Популарно изминативе 100 дена