• Дата: 07/02/2018

Кажете и збогум на здодевната Хеликобактер – најголемиот непријател на желудникот

 

Инфекцијата на желудникот со Хелокобактер пилори знае да биде долготрајна, упорна и тешка да се победи. Често се случува антибиотската терапија да не биде доволна за да целосно ја снема бактеријата. Оние кои имале или имаат Хеликобактер, знаат дека режимот на исхрана е многу важен, односно дека треба да се придржуваат до препораките на лекарите за тоа што смеат, а што не смеат да јадат.

Природата може многу да помогне во борбата против оваа бактерија. Во продолжение еден рецепт за природен лек за оздравување на желудникот и збогум на Хеликобактер: Во блендер се ставаат еден лупен лимон, една лупена краставица, една лажица изрендан ѓумбир, една лажица сок алое вера, половина китка магдонос и половина чаша вода. Смесата се пие во текот на денот, а овој лек препорачливо е да се конзумира десетина дена.

Оставете коментар

Вашата Емаил адреса нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

*