Поврзи се со нас

Гостивар

Казнет возач од гостиварско кој со БМВ се движел по Камениот мост

Објавено

на

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека во текот на вчерашниот ден (25 април) е санкциониран 68 годишник од гостиварското село Чегране, кој со патничко возило се движел по Камениот мост во Скопје. Изречени му се мерки поради движење спротивно на сообраќаен знак, паркирање во пешачка зона и истечена важност на сообраќајна дозвола, соопшти МВР.

На социјалните мрежи изминатите денови граѓани споделуваа фотографии од возачот кој со автомобилот го помина мостот.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Dënohet shoferi nga Gostivari i cili po lëvizte me BMW në Urën e Gurit

Објавено

на

MPB-ja informon opinionin se dje (25.04.) është sanksionuar një 68-vjeçar nga fshati Çegran i Gostivarit, i cili ka lëvizur me veturë të udhëtarëve në Urën e Gurit në Shkup. Ndaj tij janë shqiptuar masa për shkak të lëvizjes kundër shenjës së komunikacionit, parkimit në zonë për këmbësorë dhe afatit të skaduar të lejes së qarkullimit, tha MPB.

Ditët e kaluara qytetarët kanë shpërndarë në rrjetet sociale foto të shoferit që ka kaluar urën me makinë.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена