Поврзи се со нас

Гостивар

Казнети 160 возачи во акција на полицијата во Гостивар и Тетово

Објавено

на

Вчера (12 март) од 14 до 20 часот на подрачјето на СВР Тетово спроведена е акциска контрола за брзина со која се движат возилата, во која вкупно биле откриени и санкционирани 88 возила (ТЕ-43 и ГВ-45) кои ја пречекориле максимално дозволената брзина надвор од населено место. Осум од нив ја пречекориле брзината за повеќе од 70 километри на час, 21 возило (до 70 километри на час и така натаму.

Покрај ова, санкционирани биле и 72 возачи (ТЕ-46 и ГВ-26) кои ја надминале пропишаната брзина во населено место, како и 10 други видови сообраќај и прекршоци, информира полицијата.

Секторот за внатрешни работи Тетово уште еднаш со апел до возачите да ја прилагодат брзината според условите на патот и непотребно да не брзаат, посебно на автопатот Гостивар-Тетово-Скопје, но и на другите регионални и локални патишта на подрачјето.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 31 минута

Лишен од слобода гостиварец пријавен за закани и агресија кон поранешната сопруга

Гостиварпред 54 минути

Засилени контроли-Годинава 145 возачи во Гостивар казнети за погрешно паркирање

Вестипред 2 часа

Земјотрес од 4,7 степени ја погоди Албанија, почувствуван и во Македонија

Спортпред 2 часа

Македонија ја пречекува Малта во првиот натпревар од квалификациите за Еуро 2024

Гостиварпред 3 часа

Церемонија во Гостивар, градоначалникот на Тирана Ерион Велиај стана „Почесен граѓанин“

Вестипред 4 часа

Почна Рамазанскиот пост за муслиманските верници

Гостиварпред 16 часа

Почна со реализација планот за санација на кракот Гарска Река – Тресонче

Спортпред 17 часа

Наполи сака 150 милиони евра за трансфер на Осимен

Гостиварпред 19 часа

Гостивар ќе добие нова Национална установа Галерија за музејска дејност

Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 5 дена

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Популарно изминативе 100 дена