fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Казнети 50-тина возачи во Гостивар за неправилно престигнување

Објавено

на

Вчера (8 декември) од 9 до 18 часот, на подрачјето на СВР Тетово спроведена e сообраќајна акциска контрола за престигнување, во која вкупно биле откриени и санкционирани 81 прекршок (Тетово-33 и Гостивар-48). Најголемиот број од прекршоците – 53 се однесувале на престигнување на непрегледни места (Тетово-11 и Гостивар-42).

СВР соопшти дека покрај ова, во акцијата биле констатирани и 26 други видови сообраќајни прекршоци (Тетово-25 и Гостивар-1), најмногу управување без возачка дозвола -10,истечена регистрација-3 и така натаму.На сите прекршители изготвени им се  законски предвидените поднесоци.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!