fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Казнети 89 лица за неносење маска во Гостивар

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за периодот (11/12.11.) за неносење заштитни маски на вкупно 179 лицa, 89 лица од Гостивар и 90 лица од Тетово изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6  од соодветната владина Уредба.

Дваесет евра е казната за неносење заштитна маска за физички лица.

Во овој период на тетовско-гостиварското подрачје на 152 лица од Тетово и 55 лицa од Гостивар изготвени им се нови решенија за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат, а контроли им биле извршени на 1212 лица во Тетово  и 516 лица во Гостивар со вакви решенија и  при тоа  не било констатирано непочитување на решенијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!