fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Казнети пешаци кои непрописно преминувале низ гостиварските улици

Објавено

на

Во последната контрола на пешаци на гостиварското подрачје, спроведена вчера во периодот од 10 до 15 часот, биле откриени осум прекршоци. Како што информира Секторот за внатрешни работи  контролата резултирала со опфатени 35 пешаци на тетовското и 8 на гостиварското подрачје, кои не ги почитувале правилата и прописите во сообраќајот, односно ја поминувле улицата надвор од пешачките премини или не ги почитувале светлосните сообраќајни уреди за пешаци.

Глобите за пешаците се во висина од 25 евра, а во мерките спаѓа и посетување на час по сообраќајна поука.

Полицијата соопшти дека во текот на вчерашната контрола констатирани биле и други 21 прекршок и тоа поголемиот број за непрописно паркирање, возачи почетници, возачи без положен возачки испит и така натаму, прекршоци кои се заокружени со соодветни глоби.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!