fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Казнети шеесетина возачи, полицијата со интензивни контроли во тетовско-гостиварскиот регион

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи Тетово ги интензивира сообраќајно-контролни активности на тетовско-гостиварското подрачје.

Во контролите спроведени вчера биле откриени се шеесетина најразлични видови прекршоци, меѓу кои најбројни повторно се управување без возачка дозвола, истечена регистрација, погрешно паркирање. Констатираните прекршоци биле заокружени со 28 прекршочни, 24 мандатни платни налози и со осум писмени предупредувања.

„Вакви и слични активности планирани се и во наредниот период, а посебен таргет ќе биде неприлагодената брзина, која и натаму е причина број еден за најголемиот број од годинашните сообраќајни несреќи во Полошкиот регион“, соопшти СВР.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!