fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Казнети возачи кои „летале“ по патиштата низ Гостивар

Објавено

на

Полицијата вчера (16 август) од 15 до 20 часот, спровела акциска контрола на гостиварското и тетовското подрачје со акцент на брзината на возење.

Според податоците од СВР Тетово при контролата биле откриени вкупно 66 возила, од кои 30 во тетовско и 36 во гостиварско кои ја пречекориле дозволената брзина надвор од населено место. Кај 26 од нив (Тетово-9 и Гостивар-17) било утврдено пречекорување за повеќе од 70 километри на час.

Покрај ова, откриени се и 10 прекршоци во Тетово во населено место.

„Откриените прекршоци заокружени се со 75 мандатни платни налози (Тетово-40 и Гостивар-35), како и со еден прекршочен налог во Гостивар, така што прекршителите ќе се соочат со законски предвидените санкции, односно со парични глоби и заштитна мерка – забрана за управување со моторно возило, зависно од  видот и карактерот  на прекршокот.“, соопшти СВР.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 20 минути

Видео упатство: Како ученикот да се најави на Платформата за далечинско учење

Занимливостипред 3 часа

Секогаш е интересно да научите нешто ново за себе – Занимливости за човековата психа

Гостиварпред 6 часа

Во регионот на Гостивар 6 оздравени, 3 нови случаи, 1 починат, во земјава 148 новозаразени со ковид

Македонијапред 6 часа

Грантови од 3.000 до 10.000 евра ќе добијат рестораните за свадби

Македонијапред 6 часа

Премиерот Заев најави 31 мерка за поддршка на стопанството и граѓаните

Гостиварпред 7 часа

Празничниот викенд за 11 Октомври ќе биде „Викенд без ДДВ“ и ќе важи за домашни производи и ИТ опрема до 500 евра

Гостиварпред 11 час

Возачите во Гостивар крајно недисциплинирани – 101 казна во акцијата на МВР

Гостиварпред 12 часа

„Кокошка“ со награда за најдобра претстава на фестивалот „Отело“ во Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!