Поврзи се со нас

Гостивар

Казнети возачи за пребрзо возење на патот Гостивар-Кичево

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи Тетово информира дека вчера (19 јануари) од 8 до 12 часот на поширокото гостиварско подрачје спроведена е засилена акциска контрола за брзина со која се движат возилата надвор од населено место, односно на магистралниот пат Гостивар-Кичево.

Откриени и санкционирани биле вкупно 5 пречекорувања на максимално дозволената брзина. На возачите-прекршители изготвени им се поднесоци и тие ќе се соочат со предвидените парични глоби.

На тетовското подрачје пак вчера од 18 до 24 часот спроведена е засилена акциска контрола на возачи, дали и колку од нив управуваат под дејство на алкохол. При контролата, биле откриени и законски санкционирани 5 возачи кои управувале под дејство на алкохол, од кои кај 1 возач е утврдено присуство на алкохол поголемо од 2 промили. Петте возачи веднаш се исклучени од сообраќај, времено им се одземени возачите дозволи и изготвени им се соодветни поднесоци. Санкционирани се и 11 други видови сообраќајни прекршоци.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 1 ден

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена