fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Казни од 100 до 500 евра – возеле без дозвола и нерегистрирани автомобили низ Гостивар

Објавено

на

Во текот на вчерашниот ден (23 септември), полициски службеници во редовни контролни активности на гостиварското и на тетовското подрачје, откриле возачи кои седнале зад волан без возачка дозвола, како и такви кои управувале нерегистрирани автомобили.  Од вкупно откриени 10 лица кои не поседувале возачки дозволи, пет биле во Гостивар и пет во Тетово. Осум автомобили, 3 во Тетово и 5 во Гостивар биле со истечена регистрација до и над 30 дена.

На возачите без дозвола и со истечена регистрација изготвени им се поднесоци и ги очекуваат глоби од 100 до 500 евра, зависно од видот на прекршокот.

„Овие два вида на прекршоци, заедно со пребрзото возење, се најприсутните на подрачјето и годинава. Поради тоа и во наредниот период ќе бидат во фокусот на редовните и акциските контроли, со цел нивно навремено откривање и ефикасно законско санкционирање.“, соопшти Секторот за внатрешни работи

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!