fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Казни за 4 лица во Гостивар кои не носеле маски во јавен превоз

Објавено

на

  • Shqip

Полициски службеници на СВР Тетово вчера (9 март) од 8 до 20 часот спровеле контролни активности за брзина, во кои вкупно биле изречени 26 мерки (Тетово-18 и Гостивар-8) за пречекорена максимално дозволена брзина надвор од населено место и 3 пречекорувања (Тетово) во населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци и ќе се соочат со законски предвидените парични глоби и други мерки, зависно од големината на пречекорената брзина, информира полицијата.

Вчера, исто така, на тетовско-гостиварското подрачје била спроведена и акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, претежно на автобуси и комбиња. При контролата во Гостивар санкционирани се 4 лица кои не носеле лична заштита на лицата од Ковид-19 и едно за технички неисправно возило, а во Тетово еден возач кој зборувал на мобилен телефон додека го управувал возилото. Технички неисправното возило веднаш е исклучено од сообраќај, додека против сите други прекршители ќе следуваат поднесоци.

Вчера во Тетово, санкционирани биле и 8 возачи-почетници, 4 возачи без положен возачки испит и 7 возачи кои непрописно, односно погрешно ги паркирале нивните возила.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Македонијапред 17 минути

Стојаноска: Талат Џафери да се извини и да поднесе оставка

Спортпред 25 минути

Им се случува и во НБА: Прокисна покривот на арената во Далас

Вестипред 40 минути

Големи инциденти во Тирана помеѓу навивачите на Феенорд и Рома пред финалето на Конференциската лига

Македонијапред 1 час

Руската православна црква го поздрави признавањето на автокефалноста на МПЦ-ОА од страна на СПЦ

Гостиварпред 2 часа

Натпросечно топло време и високо УВ зрачење

Вестипред 2 часа

Вартоломеј: Историски момент е отстранувањето на повеќедеценискиот раскол

Гостиварпред 4 часа

Прекин на струјата во делови од Гостивар денес и утре

Вестипред 4 часа

Во напад врз училиште во Тексас загинаа 19 ученици и двајца наставници

Гостиварпред 14 часа

Во Гостивар за 6 часа санкционирани 52 возачи на мотоцикли

Гостиварпред 15 часа

ОО СДСМ Гостивар го чествуваше 24 Мај: Светите браќа се клучни личности во македонската историја

Гостиварпред 20 часа

Владиците г.Пимен и г.Јосиф отслужија молебен на гробот на Св. Кирил

Вестипред 22 часа

Факти за мајмунските сипаници

Гостиварпред 24 часа

Триесетина казни во Гостивар и Тетово за возачи кои не пропуштале пешаци

Гостиварпред 1 недела

Објавена прелиминарната листа со имиња за распределба на социјални станови во Гостивар

Вестипред 1 недела

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Гостиварпред 1 недела

Завршил во ПС Гостивар поради закани кон сестрите и внуката

Гостиварпред 1 недела

Почина Петар Илоски, еден од втемелувачите на гостиварската кошарка

Гостиварпред 2 недели

Техничкото училиште во Гостивар се презентира пред полуматурантите

Гостиварпред 2 недели

Ботанички градини во две училишта во Гостивар, децата со љубов одгледуваат билки и зеленчук

Гостиварпред 4 дена

Бизнис саем во Гостивар, учествуваат 20-тина компании

Гостиварпред 2 недели

Лукаревска во посета на гостиварската фирма Прогрес 1998

Гостиварпред 1 недела

74 граѓани на прелиминарната листа за социјален стан во Гостивар

Гостиварпред 4 дена

Емотивна средба во гимназијата во Гостивар-Прослава на 55 години матура

Спортпред 1 недела

КК Гостивар казнет со 165.000 денари, два натпревари без публика и суспензија на стручниот штаб

Гостиварпред 2 недели

Почна градба на нов објект на градинка во Гостивар

Гостиварпред 6 дена

Свеченост за матурантите во економското училиште во Гостивар: Ни го покажавте патот, предизвикот е наш!

Спортпред 7 дена

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 1 недела

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 1 недела

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 2 недели

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 недели

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 1 месец

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Културапред 1 месец

Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

Спортпред 2 месеци

2МФЛ: ФК Гостивар го шокираше Вардар совладувајќи го 2-1

Гостиарскипред 2 месеци

Во Гостивар се одржува „Вешта жена“: Уникатни трпези, забава и дружење

Гостиварпред 2 месеци

Гостиварското основно музичко училиште прослави патронат

Гостиварпред 2 месеци

Состојба на скривниците во Гостивар – Ќе завршат ли работа во случај на „Не дај Боже“?

Гостиварпред 3 месеци

Гостивар порача: Не сте сами!-Поддршка за жените во борбата против рак

Спортпред 3 месеци

Храбриот Гостивар немаше доволно сили за целосен шок – Победа на МЗТ 87-85 (фото)

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена