fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Казни за 51 лице во Гостивар поради неносење заштитна маска

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие,  според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за неносење заштитни маски на вкупно 117 лицa (Тетово-66 и Гостивар-51) изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6  од соодветната владина Уредба.

Во истиот период на 132 лица во тетовско и на 15 во гостиварско изготвени им се нови решенија за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат, а контроли им биле извршени на ТЕ-563 и ГВ-162 лица со вакви решенија и не е констатирано непочитување на решенијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!