fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Казни за моторџиите во Гостивар – Не носат кацига и возат без дозвола

Објавено

на

Изминатиов викенд, на тетовско-гостиварското подрачје била спроведена акциска контрола со која биле опфатени мотоциклисти. Во неа вкупно биле откриени 63 прекршоци, од кои 18 во Гостивар и 45 во Тетово.

Од контролираните мотоциклисти во Гостивар, 11 не користеле заштитна кацига, 3 управувале мотор без возачка дозвола, 2 возеле нерегистрирани моторцикли и двајца со истечена осигурителна полиса.

Констатираните прекршоци на гостиварското подрачје санкционирани се со 18 прекршочни платни налози, 5 моторциклисти веднаш се исклучени од сообраќај, додека 11 моторџии се повикани на сообраќајна поука, соопшти полицијата.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!