Поврзи се со нас

Македонија

Ќе има ли онлајн настава за учениците додека училиштата се под клуч?

На вчерашниот состанок на Главниот координативен кризен штаб, донесе заклучок за подготовка на план за онлајн настава, додека траат мерките пртив ширење на коронавирус.

Министерството за образование и наука, во соработка со Министерството за информатичко општество и администрација, Бирото за развој на образованието, УНИЦЕФ и други засегнати лица и институции, треба да подготви план и начин на спроведување на онлајн настава за учениците во основните и средните училишта во Македонија, со распоред на часови и да се искористат сите канали за комуникација.

МОН планот треба да го презентира пред Главниот координативен кризен штаб најдоцна до утре (19 март).

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!