Поврзи се со нас

Македонија

Ќе има ли предвремени избори? Главна тема на денешната лидерска средба

Дали ќе има предвремени избори, одговорот се очекува вечерва, по лидерската средба која ја зажа претседателот Пендаровски во вилата Водно.

Според најавите, на средбата на која присуство потврдија сите поканети лидери на парламентарните партии тема на разговорите ќе бидат предвремени избори, кои вчера ги предложи премиерот Зоран Заев. Ќе се разговара и околу впечатоците по Самитот во Брисел и за реакциите што произлегоа по конечната одлука на лидерите на ЕУ.

Ова ќе биде прва лидерска средба која ќе се одржи без учество на меѓународен фактор, средба е закажана во 17 часот.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно