Поврзи се со нас

Македонија

Ќе има ли предвремени избори? Главна тема на денешната лидерска средба

Дали ќе има предвремени избори, одговорот се очекува вечерва, по лидерската средба која ја зажа претседателот Пендаровски во вилата Водно.

Според најавите, на средбата на која присуство потврдија сите поканети лидери на парламентарните партии тема на разговорите ќе бидат предвремени избори, кои вчера ги предложи премиерот Зоран Заев. Ќе се разговара и околу впечатоците по Самитот во Брисел и за реакциите што произлегоа по конечната одлука на лидерите на ЕУ.

Ова ќе биде прва лидерска средба која ќе се одржи без учество на меѓународен фактор, средба е закажана во 17 часот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!