Поврзи се со нас

Гостивар

Ќе не грее есенско сонце и оваа работна недела во Гостивар и околината

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека наредните денови во октомври ќе се задржи стабилно сончево и релативно топло време.

Денес, понеделник беа измерени утрински температури од 14 степени, дневната ќе достигне до 29-от степен. Не` очекува сончево и ведро време.

Исти временски прилики ќе се задржат и во вторник, со максимални температури до 30-от степен.

Времето во среда ќе биде сончево со мала облачност и слаб североисточен ветер. Температурата ќе се движи од 22 до 28 степени.

Во четврток времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб источен ветер. Дневната температура ќе се движи од 21 до 27 степени.

Додека во петок времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб источен ветер. Температурата ќе се движи од 20 до 27 степени.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!