fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Ке прифатат ли народните пратеници нарко – тест?

Објавено

на

Сите пратеници в понеделник да направат нарко – тест, за тоа дали користат дрога побараа денеска од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ. Осумчлената група поднесe Иницијатива до собранискиот спикер Талат Џафери да создаде услови за да се спроведе тестот. Проверката бараат да биде на доброволна база.

Тестови за пратениците вчера побараа од ДУИ и од ВМРО-ДПМНЕ. А денес, од редовите на СДСМ изјавија дека е прифатлива иницијативата, сите пратеници во Собранието доброволно да направат тест за наркотични средства. Во изјавите пред медиумите сите партии се согласија дека се спремни да го направат тестот, но дали ќе го спроведат на дело или се ќе држат само на „моралинте“ изјави, останува на нив.

Од кабинетот на претседателот на Собранието Талат Џафери, велат дека тој ќе ја разгледа иницијативата и ќе се произнесе по неа.

Иницијативата доаѓа по скандалот со аудио снимката и изјавата на пратеникот Богоевски дека порачувал недозволени супстанци.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!