fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Ќе се прават законски измени недела да биде неработен ден за сите

Објавено

на

Владата ја прифати иницијативата денот недела да биде прогласен за неработен ден.

„Го задолживме Министерството за труд и социјална политика во рок од 15 дена да достави законско решение за ова прашање. Ова решение е во интерес на граѓаните, неделата треба да биде ден посветен на одмор, ден за поквалитетно време за секој граѓанин на кој тоа му е потребно, ден за семејството, ден за себе.“, известија од Владата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!