Поврзи се со нас

Спорт

Кејн потпиша за Баерн, трансферот вреден рекордни 100 милиони фунти

Објавено

на

Капитенот на англиската фудбалска репрезентација Хари Кејн потпиша договор вреден 100 милиони фунти со минхенски Баерн, соопшти претпладнево актуелниот германски првак.

Во клупското соопштение се прецизира дека довчерашниот напаѓач на лондонски Тотенхем се обврзал на верност со Баерн до 2027 година.

Договорот беше потпишан по долги преговори и неколку одбиени понуди од премиерлигашот.

Германските медиуми јавија дека Кејн вчеравечер пристигнал во Германија и го завршил првиот дел од задолжителните медицински прегледи во болница во западен Минхен.

Сумата која Баерн ја плати за услугите на 30-годишниот англиски напаѓач е највисок трансфер во историјата на Бундеслигата.

Претходниот рекорд изнесуваше 80 милиони евра колку што Баерн плати за потписот на францускиот репрезентативец Лукас Хернандез од Атлетико Мадрид во 2019 година.

Кејн би можел да дебитира за Баерн веќе денеска во германскиот Суперкуп против Лајпциг, но мора да биде регистриран најдоцна до 14 часот по англиско време за да може да истрча на теренот на „Алијанц арена“.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Притвор за 30 годишник од Гостивар, снимал сексуални односи со девојче и видеата ги чувал во телефон за да ги споделува

Гостиварпред 2 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 1 недела

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Нарушен јавен ред и мир во болницата во Гостивар, приведен е маж

Гостиварпред 4 недели

Утрово уапсен гостиварец за обљуба врз девојче

Гостиварпред 3 недели

„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ на Gostivarpress.mk со Велко Бобароски, претседател на Здружение на дијабетичари во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Убиени се мечка и две мали мечиња во Жировница

Гостиварпред 2 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 2 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 недели

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 3 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена