Поврзи се со нас

Спорт

КФСМ ги прогласи најдобрите во кошарката за 2022 година

Објавено

на

Кошаркарската федерација синоќа ги прогласи најдобрите во кошаркарскиот спорт. На свеченоста во хотелот „Double Tree by Hilton“ во Скопје признанија добија:

– најдобар кошаркар: Војдан Стојановски (МЗТ Скопје Аеродром)
– најдобра кошаркарка: Александра Стојановска (Бадел и Гас Евникос)
– најдобар млад кошаркар: Андреј Шошкиќ (Работнички)
– најдобра млада кошаркарка: Михаела Алексовска (Крива паланка)
– најдобра машка екипа (сениори): МЗТ Скопје Аеродром
– најдобра женска екипа (сениорки): Баскет Кам
– најдобра машка екипа (младински лиги): Работнички
– најдобра женска екипа (младински лиги): Крива Паланка
– најдобар тренер на машка екипа (сениори): Александар Петровиќ (ФМП и МЗТ Скопје)
– најдобар тренер на женска екипа (сениорки): Александар Ашаданов
– најдобар тренер на машка екипа (младински лиги): Александар Јованчев (Вардар)
– најдобар тренер на женска екипа (младински лиги): Мирослав Ивановски (Крива Паланка)
– најдобар играч во 3×3: Христијан Ристов
– најдобра екипа во 3×3: Кино Влае
– најдобар кошаркарски судија: Александар Павлов
– најдобар македонски тренер во странство: Емил Рајковиќ (ЦСКА Москва)
– најдобар македонски играч во странство: Ненад Димитријевиќ (Уникс Казан)
– најдобра младинска репрезентативна селекција: Машката репрезентација до 16 години.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 4 минути

Петти ден потрага по Вања, вклучени стотици полицајци, прегледани 50 камери, сослушани 10-тина лица

Вестипред 38 минути

ФЛЕШ ВЕСТ| ЦУК: Патот до Галичник исчистен и прооден

Вестипред 1 час

Земјата денес може да биде погодена од геомагнетна бура

Македонијапред 2 часа

Мухамед Зеќири казнет со 2,5 години затвор

Македонијапред 3 часа

Светски ден за борба против СИДА, годинава во земјава 46 нови случаи

Македонијапред 4 часа

Лавров: Луѓето во Македонија имаат целосно право да бидат еднакви во сите активности на нашиот заеднички континент

Гостиварпред 5 часа

Голомразица и ризик од одрони на патиштата кон Стража, Маврово и по долината на Радика, апел за особена внимателност

Македонијапред 7 часа

Проверете го броилото да се осигурате дали имате дневна евтина струја

Гостиварпред 8 часа

Викенд временска прогноза

Што, како, каде?!пред 4 недели

Fast food ‘Smile’ нова сендвичара во Гостивар која ги развеселува сите сетила

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 4 недели

Здружението „Д-р Трајче Нешковски“ и Општина Гостивар заедно за поддршка на децата со попреченост

Гостиварпред 4 недели

Протест на пензионери во Гостивар: Не може да се опстане со 10-12 илјади денари пензија!

Гостиварпред 4 недели

Семејството е во криза, се‘ повеќе разводи во Гостивар, бракови се растураат како кула од карти

Гостиварпред 1 недела

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 4 недели

Полицијата на средба со ловечките друштва од Гостивар, Чегране и Врапчиште

Гостиварпред 7 дена

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 3 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 4 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 5 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 5 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена