fbpx
Поврзи се со нас

Вести

“КК Гостивар 2015” денес го пречекува “КК Тетекс”

Објавено

на

За помалце од четири часа во рамките на шестото коло во Втората Македонска кошаркарска лига треба да започне вечното полошко дерби, помеѓу екипите на КК Гостивар 2015  и КК Тетекс од Тетово. Традицијата кажува тетовци од секогаш биле редовни “муштерии” во Гостивар. Се надеваме така ќе биде и денес. Натпреварот започнува во 18:00 часот, во спортската сала Младост. Влезниците се 30,00 денари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!