fbpx
Поврзи се со нас

Вести

“КК Гостивар 2015” денес го пречекува “КК Радовиш”

Објавено

на

После двете победи во првите две кола “КК Гостивар” 2015 го зазеде првото место на табелата во Втората македонска кошаркарска лига. Во третиот меч сезонава го пречекува “КК Радовиш”. Екипа која цели на првото место во втората лига. Натпреварот започнува во 18:00 часот. Влезниците се 30 денари.

1Гостивар 2015220187139484
2Водњански Л.220165136294
3Радовиш211193159343
4Шкупи21116816173
5Црн Дрим21113713433
6Тетекс211149155-63
7К.Соколи211149161-123
8ФМП Акад.211167186-193
9Ангели202142174-322
10Феникс 2010202125177-522

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!