fbpx
Поврзи се со нас

Вести

“КК Гостивар 2015” – “КК Соколи 2000” почеток: 18:00 часот

Објавено

на

Денес започнува новата натпреварувачката сезона за “КК Гостивар 2015” во “Втората Македонска лига Мажи”. Во новата сезона амбициите на управата на клубот под водство на тренерот Мирко Петрески се освојување на првото место и влез во “Првата Македонска кошаркарска лига”.

Во добро познатата спортска сала Младост, првиот меч “КК Гостивар 2015” ќе го одигра против “КК Соколи 2000” од Скопје. Натпреварот започнува во 18:00 часот. Влезниците се: 30 денари.

Кошаркарите ветуваат добра игра и максимална борбеност  во наредната сезона. Да ги подржиме во заеднички победи!14713781_190537301353243_5490229816687666854_n

Регистрирани играчи на КК Гостивар 2015 за оваа сезона 2016/2017 се:

 1. Илија Ристовски 29.12.1993
 2. Никола Гоговчевски 25.12.1993
 3. Слободан Булатовиќ 04.10.1994
 4. Виктор Серафимовски 02.07.1990
 5. Роберт Димитриевски 17.10.1991
 6. Ренато Димитриевски 17.10.1991
 7. Христијан Ристов 26.09.1987
 8. Александар Костевски 23.07.1988
 9. Роберт Срезоски 11.12.2000
 10. Ерсан Мухареми 17.05.1999
 11. Стефан Ѓорѓески 11.02.1999
 12. Антпнио Симуноски 03.10.2000
 13. Борјан Петрески 10.01.2000
 14. Живко Давидовски 28.12.2001
 15. Златко Јовицоски 12.03.2000
 16. Марјан Ѓорѓиевски 21.09.2000       

ТРЕНЕР: Мирко Петрески

ПОМ. ТРЕНЕР: Ѓорѓе Ѓорѓески 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!