fbpx
Поврзи се со нас

Вести

“КК Гостивар 2015” против “КК Шкупи” почеток 18:00 часот

Објавено

на

1916529_206666729357_2663355_nЉубителите на кошарката и кошаркарските работници во државава го најавуваат како големо дерби во Втората лига – мажи. Единствено гостиварската јавност не го чувстува така. Познавајќи си ја добро долгата традиција, успесите, историјата на кошарката во Гостивар. Навикнати на дерби против најголемите екипи од регионов. Но, ова е реалност..

Во четвртото коло кое се игра денес Сабота (26.11.2016). “КК Гостивар 2015” ја пречекува екипата на “КК Шкупи”. Амбициозен тим со неколку засилувања сезонава, екипа која цели влез во првата лига. “КК Гостивар 2015” комплетен пред своја публика не очекува ништо друго освен победа.

Натпреварот започнува во 18:00 часот. Везниците се 30,00 денари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!