Поврзи се со нас

Спорт

КК Гостивар без проблеми против Струмица за „шест од шест“

Објавено

на

Кошаркарите на Гостивар ја запишаа шестата последователна победа сезонава, совладувајќи ја вечерва во Младост екипата на Струмица со резултат 102-80.

Ефикасен натпревар прикажаа актерите на двете екипи, во кој повратникот во Првата лига екипата на Струмица се обиде да биде рамноправен противник на „бело-сините“, кои пак не дозволија во ниеден момент да се загрози прашањето на победникот. На полувремето се замина со резултат 50-40, за после вториот дел поените да се удвојат за конечни 102-80

Ефремоски и Корсантија беа најефикасни на натпреварот со 22, односно 21 поен, Асрат беше најрасположен кај Струмица со 17 поени.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 41 секунда

Таравари: Гостивар треба да биде модел за Северна Македонија за меѓуетничките односи

Македонијапред 1 час

Пендаровски ги потпиша указите за петте закони за изградба на коридорите 8 и 10д

Гостиварпред 2 часа

Во Градец пуштен во употреба Дневен центар за лица со попреченост

Гостиварпред 3 часа

Нарушен јавен ред и мир во Гостивар на прославата за Ердоган

Македонијапред 4 часа

Бектеши: Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи и нема поскапување на струјата

Гостиварпред 4 часа

Реоформен Младинскиот совет во Гостивар

Гостиварпред 5 часа

Тепачка во гостиварска Циглана, приведени неколку лица

Македонијапред 6 часа

УЈП: Рокот за годишните даночни пријави истекува на крајот од овој месец

Македонијапред 7 часа

Одржана 10. државна изложба на македонско овчарско куче караман

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена