Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

КК Гостивар денеска го пречекува Куманово во „Младост“ (18 часот)

Клубот со „лавовско срце“ како го нарековме Кошаркарскиот клуб Гостивар, денеска го игра натпреварот со КК Куманово за кои најави дека средствата од влезницие ќе се донираат во хуманитарни цели за настраданите од земјотресот во Албанија.

Куманово е шестопласирана екипа на табелата со скор од 4 победи и 3 порази, ги совладаа екипите на Пелистер, ФМП, Вардар и МЗТ 2, ги загубија натпреварите од Работнички, МЗТ Скопје и Кожув. Избраниците на Петровиќ, важат за традиционално незгоден противник на гостиварци, во последните 9 одиграни средби кумановци имаат 5, гостиварци 4 победи.

Лидерот на табелата КК Гостивар е во серија од 5 победи по ред. Сезонава гостиварци немаат пораз во Младост пред своја публика. Александар Костоски и Оливер Тасков поради повреда ќе го пропуштат и овој натпревар. Останатите кошаркарки се фит и со сигурност вечерва ќе бидеме сведоци на уште еден возбудлив натпревар.

Влезниците за овој хуманитарен натпревар се 100 денари. Натпреварот се игра од 18 часот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!