Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 22/12/2018 | 11:20

КК Гостивар денеска гостува во Градски парк

Во последното коло од првиот дел на сезоната, воедно и последниот натпревар во оваа календарска година КК Гостивар, му гостува на шампионот КК Работнички.

Петнаесеткратниот шампион, оваа сезона најави дека ќе атакува на одбрана на титулата и е еден од главните фаворити за шампионскиот пехар. Во досегашниот дел од првенството имаат скор од 8 победи и еден пораз, се наоѓаат на втората позиција со натпревар помалку.

Гостиварци се сеуште во шок после неочекуваниот пораз од Охрид на домашен терен, во минатото коло. Единствен лек за поразот би била победа денеска против шампионот во Скопје. Во последните пет меѓусебни дуели КК Гостивар нема победа против Работнички. КК Гостивар се наоѓа на четвртото место на табелата со 6 победи и 3 порази, има 15 бодови исто колку и Фени индустри и Куманово.

Натпреварот во Градски парк, се игра од 17 часот.

Напишете коментар