fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

КК Гостивар денеска гостува во Куманово

Објавено

на

Во седмото коло од Супер лигата, екипата на КК Гостивар денеска гостува во Куманово против истоимената екипа.

Натпреварот се игра од 18:00 часот, поради реконструкција на салата КК Куманово натпреварите ги игра во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ со капацитет од 200 седишта. „Бело-сините“ влегуваат во овој дуел како четвртопласирани после поразот од Блокотехна, но сеуште се во игра за третото место. До крајот на Супер лигата има уште четири кола.

Здравствениот билтен на гостивараци е во нешто подобра состојба, освен Бојан Трајковски останатите кошаркари се „фит“ за денешниот натпревар.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 9 часа

Изминатово деноноќие 518 новозаразени, во регионот на Гостивар 10 нови случаи на корона

Гостиварпред 11 час

Запустена локација во гостиварски Балиндол се претвори во уреден парк со игралиште и детски реквизити

Гостиварпред 12 часа

Му се слошило во чајџилница во Гостивар и починал

Гостиварпред 13 часа

Спасовски во Маврово-Ростуше: Само со подобри услови, полицијата ќе може да испорачува врвна безбедност

Што, како, каде?!пред 15 часа

Нова „Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Македонијапред 15 часа

УЈП ја објави најновата листа на должници

Гостиварпред 16 часа

Хелсиншки за случајот „фемицид во Гостивар“: МВР поведе постапка за полицаецот кој не реагирал на пријава за насилство

Гостиварпред 17 часа

Сојузот на Борци од Гостивар го одбележа 23 Октомври, денот на Македонската револуционерна борба

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!