fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

КК Гостивар денеска ја пречекува екипата на Академија ФМП

Објавено

на

После победите над МЗТ 2 и Куманово изминатата недела, КК Гостивар денес ја пречекува екипата на Академија ФМП, во рамките на 12. коло од Првата македонска кошаркарска лига.

Академија ФМП едно од најпријатните изненадувања сезонава, од 8 одиграни натпревари имаат 6 победи и 2 порази и се наоѓаат на 2. позиција на табелата. Избраниците на Александар Петровиќ ги совладаа екипите на Гостивар, Куманово, ТФТ, Вардар, Работнички и Црн Дрим Струга, загубија од Пелистер и МЗТ 2.

КК Гостивар влегува во овој дуел со скор од 5 победи и 3 порази, игрите против МЗТ 2, особено против Куманово во минатото коло, се само потврда дека оваа екипа на гостиварци сеуште го нема кажано последниот збор. После повеќе од 15 дена престој во Гостивар и низа бирократски проблеми на линија ФИБА-САД, конечно Џоџо Вокер доби дозвола да ги покаже своите способности и засили Гостивар на плејмејкерската позиција.

Натпреварот во Младост, започнува од 18 часот, без присуство на публика.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!