Поврзи се со нас

Спорт

КК Гостивар денеска ја пречекува екипата на Куманово

Објавено

на

КК Гостивар - ФМП

Кошаркарите на КК Гостивар денеска во рамки на 18-тото коло од Првата македонска кошаркарска лига ќе је пречекаат екипата на Куманово.

Кумановци важат за традиционално незгоден противник на гостиварци, иако немаат сезона за паметење, во првиот дел од сезоната му го нанесоа првиот пораз на тимот од Гостивар. Во досегашниот дел од сезоната успеаа да запишат само 4 победи и 13 порази, со 21 бод се наоѓаат на 10. позиција на табелата.

КК Гостивар е убедливо подобар противник сезонава, како по бројот на победи, така и по рангирањето на табелата. Со 11 победи и 6 порази „бело-сините“ во овој дуел влегуваат од 7. позиција, со победа може да се искачат и на третото место.

Натпреварот во Спортската сала Младост се игра од 17 часот, во живо може да го следите ТУКА.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена