Поврзи се со нас

Спорт

КК Гостивар денеска му гостува на Феникс 2010 во Скопје

Објавено

на

Се поблиску е крајот на годинешната Суперлига во најсилното кошаркарско натпреварување во земјава, во која ќе мора да се издвојат најдобрите четири екипи кои ќе продолжат во финалниот Плеј-оф. На 4. кола пред крајот само МЗТ Скопје и Пелистер се сигурни патници, за останатите две места за кои се борат КК Гостивар, Еуроникел, ТФТ Скопје и Феникс 2010 поради тесната разлика, ќе мора да се одиграат уште неколку кола.

КК Гостивар денеска му гостува на можеби најголемиот должник сезонава Феникс 2010, дебитантот во првата лига на гостиварци им нанесе два порази од три натпревари сезонава, од кои еден и во Суперлига во Младост во Гостивар, што може премногу да ги чини „бело-сините“.

На Гостивар според моменталниот распоред на табелата за сигурно место во Ф4 потребни му се две победи во претстојните четири натпревари, во игра се и со друг расплет на настаните, но во таков случај ќе мора да се надеваат некој друг да ја заврши работата.

Денешниот дуел со Феникс се игра во СЦ Јане Сандански од 20 часот. Натпреварот во живо на интернет може да го следите ТУКА.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена