Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

КК Гостивар денеска му гостува на Работнички во Градски парк (18 часот)

Во рамки на 2-то коло од новата кошаркарска сезона, денеска КК Гостивар, му гостува на екипата на КК Работнички.

Петнаесеткратниот шампион, оваа сезона најави дека ќе атакува на титулата и е еден од главните фаворити за шампионскиот пехар. Во првото коло избраниците на Димитар Миракоски ја совладаа младата екипа на МЗТ 2 со 50 поени разлика.

Четата на Србиноски комплетна патува за Скопје, иако Александар Костоски се здоби со повреда во минатото коло, најверојатно ќе настапи на денешниот натпревар. Гостиварци имаа одлично отварање на сезоната совладувајќи ја екипата на ФМП Академија во Гостивар. Во подготвителниот период овие две екипи одиграа еден тест натпревар во кој екипата од Гостивар беше поуспешна.

Дербито на колото во Градски парк, се игра од 18 часот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!