fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

КК Гостивар денеска му гостува на KK Вардар во Скопје

Објавено

на

Следува 20-тото коло од Првата македонска кошаркарска лига. Кошаркарите на КК Гостивар денеска гостуваат во СЦ Кале кај екипата на КК Вардар.

„Црвено-црните“ во досегашниот дел од првенството имаат одиграно 16 натпревари со скор од 4 победи и 12 порази. Се наоѓаат на 9. позиција со теоретска можност за влез меѓу први шест, но и со необезбеден опстанок во лигата, што секако е најава за интересен и возбудлив дуел.

„Бело-сините“ влегуваат во овој дуел после поразот од Кожув на домашен терен. Од шест последни одиграни кола гостиваци имаат дури 5 порази, што е една од најлошите негативни серии последниве години. Победа во овој дуел е императив за КК Гостивар.

Натпреварот започнува од 17 часот, во Спортскиот центар Кале во Скопје. Пред почетокот ќе објавиме линк на кој ќе може да се следи дуелот.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!