fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

КК Гостивар денеска во Гевгелија ќе го добие противникот за Ф4

Објавено

на

Денеска се игра последното коло до годинешната Супер лига, во кошаркарската сезона 2018/2019.

Екипата на КК Кожув, ќе биде домаќин на „бело-сините“ во триесетиот натпревар сезонава. Пред самиот почеток на завршниот фајнал-фор, сеуште не е утврден конечниот распоред на табелата, па денешниот натпревар има каква-таква тежина.

Избраниците на тренерот Александар Јончевски, независно од исходот на денешниот натпревар ќе ја завршат сезоната на 5. место. Од 29 одиграни натпревари, имаат скор од 13 победи и 16 порази.

Што се однесува до КК Гостивар, сеуште се во игра за третата позиција, но во случајов конечниот распоред не зависи само од гостиварци, Блокотехна од 19 часот игра со Куманово и треба да го загуби мечот, а гостиварци да го совладаат Кожув, со што би ги замениле местата.

Денеска ќе се формираат двојките во полуфиналните пресметки. Екипата која ќе заврши на третата позиција ќе се сретне со Работнички, оние кои ќе бидат четврти играат со МЗТ Скопје.

Натпреварот се игра од 17 часот, во салата “26 април” во Гевгелија.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!