fbpx
Поврзи се со нас

Вести

КК Гостивар доби покана од БИБЛ лигата

Објавено

на

Раководството на Кошаркарскиот клуб Гостивар, доби официјална понуда за учество на гостиварскиот клуб во престојната сезона во Балканската лига.

„Точно е дека разговаравме со претставниците на ова натпреварување во неколку наврати и имаме отворена понуда за учество во лигата. Почестени сме со понудата, како и со фактот што највисокото раководство на оваа лига беше доста запознато со состојбата на нашиот клуб, како и за атмосферата на нашите натпревари во Гостивар. Сеуште немаме конечен одговор, информирани се Управниот одбор и стручниот штаб, за некој ден ќе имаме јасен став“, велат од КК Гостивар.

Понудата не е изненадување, уште минатата сезона од клубот најавија дека во блиска иднина ќе се потрудат да бидат дел од меѓународно натпреварување, дали тоа ќе биде БИБЛ или некое друго повисоко натпреварување останува да дознаеме.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!