Поврзи се со нас

Вести Гостивар

КК Гостивар ги најави сезонските влезници за сезоната 2019/2020 – Резервирајте Online!

Одличната минатогодишна сезона, е само мотив повеќе за гостиварскиот клуб, кој покрај сите проблеми со кои се соочува, нема намера да застане во намерата, да продолжи да ја радува гостиварската публика.

Подготовките на кошаркарите се започнати од поодамна, полека се комплетира ростерот на „бело-сините“, новата сезона 2019/2020, треба да започне некаде во првиот дел од октомври, со што треба да започне и „лудилото“ во Младост.

Од Кошаркарскиот клуб Гостивар, по пример на големите светски клубови ги најавија сезонските влезници за претсојната сезона 2019/2020, овојпат ќе може да се „букираат“ по електронски пат. Секој навивач, симпатизер, љубител на кошарката ќе може да ја резервира својата сезонска влезница преку интернет. Со пополнување на формуларот подолу.

Влезниците се продаваат по цена од 1.500 денари. Како наведуваат од КК Гостивар со купување на годишна влезница, секој може да придонесе за посилен КК Гостивар.

„Секојдневно среќаваме наши навивачи кои се нудат, прашуваат како може да придонесат и помогнат на КК Гостивар, оваа опција со сезонски влезници е по пример на многу успешни клубови. Секој кој ќе купи сезонска влезница, директно помага за посилен КК Гостивар, а воедно добива билет за сите спектакли кои не очекуваат сезонава во Младост. Веруваме, дека одзивот ќе биде голем“, велат од КК Гостивар.

Начинот на резервација е едноставен, детално објаснет во следната објава:

СЕЗОНСКА ВЛЕЗНИЦА – КК ГОСТИВАР 2019/2020

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!