• Дата: 05/02/2018

КК Гостивар го доби противникот во четвртфинале во Купот на Македонија

Откако на јавниот повик не се пријави никој, Македонската кошаркарска федерација денес објави дека завршницата на кошаркарскиот Куп на Македонија 2018, од 16 до 18 февруари ќе се игра во салата Јасмин во Кавадарци.

Во разигрувањето ќе учествуваат најдобрите осум екипи по првиот дел од натпреварувањето според распоредот од 11 коло. Ќе се игра по систем 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 според распоредот на табелата.

КК Гостивар за противник во четвртфиналето ја има екипата на Куманово.

Уште ќе разигруваат:
Работнички – Карпош Соколи
Блокотехна – АВ Охрид
МЗТ Скопје – Фени Индустри

Во полуфиналето се вкрстуваат победниците од (Работнички – Карпош Соколи) и (КК Гостивар – Куманово) и победниците од (МЗТ Скопје – Фени Индустри) и (Блокотехна – АВ Охрид).

Финалето се игра на 18 февруари.

Оставете коментар

Вашата Емаил адреса нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

*