Поврзи се со нас

Спорт

КК Гостивар го пречекува осмопласираниот Кожув

Објавено

на

Кошаркарите на Гостивар во рамки на 10. првенствено коло, вечерва во Младост ќе ги одмерат силите со екипата на Кожув.

Ова е дуел на четвртата и осмопласираната екипа на табелата, гевгеличани во досегашниот дел од сезоната успеаа да запишат само 3 победи, ги совладаа Струмица, Чаир и Феникс и имаат 6 порази.

Гостиварци по поразот од Еуриникел во минатото коло, денес имаат убава можност на домашен терен да се вратат на победите и задржат чекорот со лидерот на табелата. После девет одиграни кола имаат збир од 7 победи и 2 порази.

Натпреварот се игра од 18 часот, во живо може да го следите ТУКА.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 5 дена

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Популарно изминативе 100 дена