• Дата: 03/02/2018

КК Гостивар го совлада Шкупи во Скопје 78:89

Екипата на КК Гостивар во тежок и до крај неизвесен натпревар ја совлада екипата на Шкупи на гостински терен 78:89 по четвртини (18:28, 29:13, 16:22, 15:26).

По којзнае по кој пат баш на натпреварите на КК Гостивар се случува да откаже онлајн статистиката од натпреварите која се прикажува на официјалната страница на МКФ, а од истата информациите ги презема ФИБА. Домаќинот е должен да го обезбеди ваквиот начин на известување од натпреварите, а МКФ да пренесе како официјален. Но за жал не функционира така.

Штом го добиеме записникот од натпреварот ќе ги обновиме информациите.

Оставете коментар

Вашата Емаил адреса нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

*