Поврзи се со нас

Некатегоризирано

КК Гостивар и Сегариќ со извинување до кошаркарската јавност во Гостивар

Објавено

на

На вчерашниот натпревар помеѓу КК Гостивар и МЗТ Скопје во последните секунди од натпреварот, дојде до мало „искрење“ помеѓу публиката и еден од домашните играчи.

Утрово во нашата редакција се јавија од КК Гостивар и еден од учесниците кој побара јавно да се извини на целата кошаркарска јавност во Гостивар.

„Им се извинувам на сите во публиката, клубот, навивачите и Гостивар за она што се случи. Во жарот на борбата помислив дека е некој од страна и намерно не провоцира, изреагирав импулсувно. И сега не знам што точно се случи. Се извинувам на сите уште еднаш, навистина ми е жал. Ќе се борам за вас секогаш“, рече Јурај Сегариќ.

И од Кошаркарскиот клуб Гостивар, спортски се извинија и заблагодарија на публиката.

„И од име на КК Гостивар се извинуваме на нашите навивачи за избрзаниот и непромислен потег на нашиот играч, Јуре е добро момче, безброј пати се извини после ситуацијата, сигурни сме дека се кае и нема лоши намери, впрочем сите заедно се бориме цела сезона и сите ја посакувавме победата вчера. Дополнително, сакаме најискрено да се заблагодариме на оваа наша гостиварска публика која не прави горди на секој натпревар и ни дава мотив за понатака“.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 часа

Свеченост за 24 Мај во Гостивар: Почит кон нашето културно и духовно богатство

Парламентарни избори 2024пред 8 часа

ДИК ги додели уверенијата за пратенички мандати

Македонијапред 9 часа

Јадење, пиење, облека, сметки…Мајските трошоци за семејство 60.090 денари

Македонијапред 10 часа

Велковски: Околу 9000 социјални семејства оштетени за 120 евра годишно

Македонијапред 11 часа

Метео предупредување за невреме

Гостиварпред 11 часа

Два случаи на семејно насилство вчера на подрачје на Гостивар

Македонијапред 14 часа

Македонија дел од кампања на Амбер Алерт Европа-Како да се постапи при исчезнување на дете

Гостиварпред 15 часа

Света архијерејска Литургија во бигорскиот скит во Битуше посветен на браќата Кирил и Методиј

Парламентарни избори 2024пред 15 часа

Гласаат болни, немоќни и затвореници пред утрешното прегласување за парламентарните избори во 7 избирачки места

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена