fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

КК Гостивар – Куманово денеска од 18:30 часот

После измината бурна недела и превирањата на МКФ со кошаркарските клубови, кошараката се враќа во салите. Се игра второто коло од Супер лигата, во кое ќе се сретнат КК Гостивар и Куманово.

Кумановци го фатија последниот воз за учество во Супер лигата, но одиграа најдобро кога беше најпотребно, во првото колo загубија од Работнички. Тимот на Александар Петрвиќ има скор од 11 победи и 10 порази. Во меѓусебните дуели во регуларниот дел од првенството, двете екипи запишаа по една победа.

КК Гостивар, Супер лигата ја отвори со победа во Гевгелија против Блокотехна, со што се искачи на третото место на табелата и ги зголеми шансите за фајнал фор. Во досегашниот дел од натпреварувањето има скор од 15 победи и 6 порази.

Натпреварот започнува од 18:30 часот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!