fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

КК Гостивар лесно до победа против МЗТ 2 (76:106)

Очекувана победа на лидерот на табелата екипата на КК Гостивар, против фенерашот тимот на МЗТ 2, денеска во Скопје.

Гостиварци го добија натпреварот со резултат 76:106, по четвртини (19:29, 14:25, 15:31, 28:21)

Младата екипа на МЗТ 2, одигра достоинствен натпревар, но сепак гостиварци имаат многу натпревари зад себе и рутински без многу напор го добија дуелот.

Ѓорѓе Џелетовиќ беше најефикасен на натпреварот, србинот во дресот на Гостивар запиша 31 поен, додека кај домаќините Митевски беше најрасположен запиша 20 поени.

Во следното коло КК Гостивар, ја пречекува екипата на  Еуроникел 2005.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!