fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

КК Гостивар – МЗТ Скопје денеска од 17.30 часот

Објавено

на

Денеска во Младост гостува првопласираната екипа и финалистот од АВА2 лигата сезонава, тимот на МЗТ Скопје.

Ова е последен натпревар од Супер лигата пред домашна публика за гостиварци. На две кола пред крајот сеуште не е финализиран конечниот распоред за дуелите во завршницата. Првите две места се обезбедени за МЗТ Скопје и Работнички, се чека конечниот распоред на 3. и 4. позиција со што ќе се формираат полуфиналните двојки.

Екипата на Ѓорѓи Кочов е супериорна во првенството, имаат скор од 25 победи и само 3 порази во досегашниот дел од натпреварувањето. Одличниот ростер, долгата клупа ги прави неприкосновени сезонава, но до сега не успеаа да подигнат ниту еден пехар, изгубија во финалето на АБА2, испаднаа во полуфиналето на кошаркарскиот куп сезонава, првенстовото им е последна надеж.

КК Гостивар сезонава единствено нема победа токму против оваа екипа, „штрковите“ имаат три од три против екипата на Гостивар. Доколку избраниците на Србиновски сакаат да завршат на третата позиција вечерва мора да го добијат натпреварот.

Бело-сината пресметка во Младост, започнува од 17.30 часот. Новото раководство на МКФ, го издвои овој натпревар како најинтересен, дерби на колото поради што МРТВ ќе врши директен пренос.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!