fbpx
Поврзи се со нас

Вести

КК Гостивар на тест со Кожув – денеска од 17 часот

Објавено

на

КК Гостивар, денес ќе го одигра третиот контролен натпревар во подготвителниот период пред почетокот на сезоната 2018/2019, против екипата на Кожув. Со враќањето на Александар Костоски во редовите на КК Гостивар после обврските во репрезентацијата, на тренерот Србиновски ќе му бидат на располагање сите играчи за овој натпревар. Вооедно, ова ќе биде и деби за Костоски за „бело-сините“.

Сезонските влезници за претстојната сезона кои се пуштени во продажба ќе може да се обезбедат за време на денешниот натпреварот. Дуелот КК Гостивар – Кожув започнува во 17 часот, во спортската сала Младост, влезот е слободен.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 6 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!