Поврзи се со нас

Спорт

КК Гостивар по „трета среќа“ денеска против Еуроникел

Објавено

на

КК Гостивар го има најлошиот старт последниве неколку години, два порази од два натпревари, во првото коло од ФМП Академија, пред пет дена на домашен терен од Работнички, скор на кој спортската, посебно гостиварската јавност не е баш навикната. Но, никако не смее да се игнорира состојбата во која се најде гостиварскиот првологаш, излегување од ритам поради неколку неделното одлагање на почетоткот на првенството, ковид пандемијата која не го одмина клубот, 15-дневниот карантин остави трага врз играчите кои беа позитивни, многубројните повреди, тренирањето во вонредни услови поради исклучената струја во Младост, се само дел проблемите со кои се справува стручниот штаб на гостиварци.

Како и да е, денеска „бело-сините“ одат по „трета среќа“. Во Спортската сала Младост гостува екипата на Еуроникел од Кавадарци. Избраниците на Горан Самарџиев имаат две победи сезонава, против МЗТ2 и ФМП. Данило Мијатовиќ, Казарновски, Соколов, Караколев се добро познати имиња кои го носат дресот на кавадарчани сезонава, што доволно говори за квалитетот на оваа екипа, која претендира за висок пласман сезонава.

КК Гостивар, по одиграните 80 минути, сеуште ја бара својата препознатлива игра, на натпреварот со Работнички успеаа да анулираат предност од -22 поени, посебно имаа фуриозни 4 минути во последната четвртина што влева надеж дека овој тим на гостиварци кога сака-може.

Дуелот започнува од 18 часот, на жалост на гостиварската публика, натпреварот се игра без присуство на гледачи.

Пред почетокот на натпреварот ќе објавиме линк за следење во живо.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 час

Работната недела почнува со стабилно време, ќе заврши со дожд и снег

Гостиварпред 13 часа

„Ме удри со возило, ми ја прегази ногата и ме нападна“, пријавил гостиварец во полиција

Гостиварпред 17 часа

Гостивар: Користете зимска опрема, полицијата ги советуваше возачите

Спортпред 19 часа

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Занимливостипред 22 часа

Со 103 отчукувања во минута, слушањето на новата песна на Тејлор Свифт може да помогне за спасување живот

Македонијапред 23 часа

Партиски реакции по најавата Џафери да биде премиер на техничката Влада

Рецептипред 24 часа

Брз и многу едноставен десерт – парчиња јаболка завиткани во лиснато тесто

Спортпред 2 дена

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 2 дена

Возило удрило во жена кај Врапчиште, две лица се обиделе да го прикријат автомобилот

Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 3 недели

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 2 недели

Филмско разбојништво во атар на Чегране, украдени над 500 кг. марихуана од фабрика за канабис

Гостиварпред 2 недели

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 4 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 2 недели

Лишен од слобода 51-годишен гостиварец поради физички напад врз неговата вонбрачна партнерка

Гостиварпред 4 недели

Тамара Грујеска во пресрет на Јуниорски Евросонг: Со нетрпение го чекам настапот во Ница, ќе дадам максимум од себе

Гостиварпред 2 недели

Семејна драма во гостиварско: Родителите се расправале, па синот го повредил таткото со нож

Гостиварпред 3 недели

Заврши доказната постапка за „Ласкарци“

Спортпред 2 дена

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 5 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 6 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена